Medlemmer af VPI

Ahlsell Danmark A/S

Kontakt: Henrik Lohse

Abildager 24
2605 Brøndby

Telefon: 4344 4299
e-Email: henrik.lohse@ahlsell.dk
Web: www.ahlsell.dk

Arne Nielsen A/S v/Ronnie Nielsen

Kontakt: Ronnie Nielsen

Solvangsvej 13
4681 Herfølge

tlf: 5621 5050
e-Email: arne@arnenielsen.dk
web: www.arnenielsen.dk

Bestgreen/Insero Energy

Kontakt: Tobias Wieben Holm

Vitus Bering Innovation Park
Chr. M. Østergaards Vej 4a
8700 Horsens

tlf: 7026 3748
e-Email: towh@bestgreen.dk
web: www.bestgreen.dk

BKF-KLIMA A/S

Kontakt: Lasse Bach

Tempovej 18-22
2750  Ballerup

Telefon: 7026 566
Fax: 7026 0223
e-Email: lb@bkf-klima.dk
Web: www.bkf-klima.dk

BOSCH Thermo Teknik
Robert Bosch A/S

Kontakt: Jens Bredning

Telegrafvej 1
2750  Ballerup

Telefon: 4489 8989
e-Email: jens.bredning@dk.bosch.com
Web: www.bosch.dk 

Brødrene Dahl a/s

Kontakt: Mogens Rasmussen

Høegh Guldbergsgade 3B
8700 Horsens

Telefon: 7562 1111
Email: mogens.rasmussen@bd.dk
Web: www.bd.dk 

Danfoss Climate Solutions

Kontakt: Jacob Andreasen

Hårupvænget 11
8600 Silkeborg

Telefon: 2937 9176
Email: jacob.andreasen@danfoss.com
Web: www.danfoss.com

Dansk Varmepumpe Industri

Kontakt: Ken Thon

Industrimarken 2c
9530 Støvring

Telefon: 9835 5244
e-mail: kth@dvienergi.com
Web: www.dvienergi.com

Enopsol ApS

Kontakt: Stig Niemi Sørensen

Grønholtsvangen 7
3480 Fredensborg

tlf. 3840 0330
e-mail: sn@enopsol.dk
Web: www.enopsol.com

Electrolux Home Products, Denmark A/S

Kontakt: Søren T. Larsen

Strevelinsvej 38-40
7000 Fredericia

tlf. 7922 1100
e-mail: soren.larsen@electrolux.dk
Web: www.electrolux.dk

Fenagy A/S

Kontakt: Ebbe Nørgaard

Bautavej 1A, port 1-7
8210 Aarhus V

Telefon: 7199 8986
Email: ebn@fenagy.dk
Web: www.fenagy.dk

Gastech Energi A/S

Kontakt: Casper Ejland

Sindalsvej 8
8240 Riskov

Telefon: 8742 5959
Email: cae@gastech.dk
Web: www.gastech.dk

Johnson Controls / Johnson Køleteknik

Kontakt: Alexander Cohr Pachai

Building Efficiency
Christian X's Vej 201
8270 Højbjerg

tlf: 8736 3350
e-mail: Alexander.C.Pachai@jci.com
web: www.johnsoncontrols.com

Klimadan A/S

Kontakt: Søren Jensen

Rømersvej 30
7430 Ikast

Telefon: 9627 7070
e-mail: info@klimadan.dk
Web: www.klimadan.dk

Metro Therm A/S

Kontakt: Christian Brydensholt

Rundinsvej 55
3200 Helsinge

Tlf.+45 4877 0000
Direkte +45 4877 0037

e-mail: cbr@metrotherm.dk
Web: www.metrotherm.dk/

Nilan A/S

Kontakt: Torben Andersen

Nilanvej 2
8722 Hedensted

Telefon: 7675 2500
e-mail: ta@nilan.dk
Web: www.nilan.dk

Nærvarme Danmark A/S

Kontakt: Helle Damm-Henrichsen

Fåborgvej 44
5700 Svendborg

Telefon: 7022 1214
Email: hdh@naervarme.dk
Web: www.naervarme.dk

OK a.m.b.a.

Kontakt: Klaus Støvring Kjær

Åhave Parkvej 11
8260 Viby J

Telefon: 4022 8505
Email: kkj@ok.dk
Web: www.ok.dk

Panasonic

Kontakt: Henriette Brune

Niels Findsensvej 20
7100 Vejle


Telefon: 7874 2977
e-mail: Henriette.Brune@eu.panasonic.com
Web: www.panasonic.dk

Solar Danmark A/S

Kontakt:
Produktchef: Rasmus Hebsgaard Vemmelund
Salgsdirektør: Dennis Jeppesen
 

Industrivej Vest 43
6600 Vejen

Telefon: 7652 7000
e-mail: rhv@solar.dk
Web: www.solar.dk

SVK Energi A/S

Kontakt: Bent Carlsen

Mosegårdvej 2
8600 Silkeborg

Telefon: 8685 5803
e-mail: info@svk-energi.dk
Web: www.svk-energi.dk

Thermia Varmepumper

Kontakt: Kent Bisgaard

Sjællandsgade 44
7100 Vejle



Telefon:
e-mail: kent.bisgaard@thermia.dk
Web: www.thermia.dk

Unicool A/S

Kontakt: Jimmy Hoffmann Hansen

Lerhøj 5
2880 Bagsværd

Telefon: 3636 9100
e-mail: jhh@unicool.dk
Web: www.unicool.dk

Vaillant A/S

Kontakt: Christian Pedersen

Drejergangen 3A
2690 Karlslunde

Telefon: 4616 0234
e-mail: christian.pedersen@vaillant.com
Web: www.vaillant.dk

Vesttherm A/S

Kontakt: Torben Lauridsen

Høgevej 9
6705 Esbjerg

Telefon: 7514 0244
e-mail: tla@vesttherm.dk
Web: www.vesttherm.dk

Vølund Varmeteknik (filial af Nibe AB)

Kontakt: Niels Peter Skov

Industrivej Nord 7B
7400 Herning

Telefon: 9717 2033
e-mail: niels.peter.skov@volundvt.dk 
Web: www.volundvt.dk